akıl, art, aşk, Ölüm, özel şiir, Bediüzzaman Said Nursi, ben olmadan, bilim, blog öneri, cesaret, dead, death, deneme, dergi, dersler, din, duygu, felsefe, fıkra, Genel, gerçek aşk, haram, helal, ihanet, inanç, insan, islam, kelebek, kitap, lonely, makale, mezar, mutluluk, nefret, okul, poem, poetry, rahat-ı gönül, sair, söz, sen, sensizlik, sohbet, sokrates, Tıp, Umut, yalnızlık, yasamak, yazar, yaşam, zaman, şair, şeref, şiir

Kelebeklerden Bir Maske

Içimde derin bir yalnızlık var . Bu ne insana, ne de nesneye ihtiyacımdan kaynaklı bir yalnızlık. Uzak hissediyorum herkese. Kimi zaman böyle içime karanlık dolar . Anlamsız..

Kimseyi sevemiyorum nedense . Gülüşleriniz ve o sözler kulaklarımda. Birbirinize bakıyorsunuz , bana bakıyorsunuz, insanlar ve onun benzeri yüzlercesi nefes alanlar . Seslerinizi duyuyorum hissediyorum sizi, varlığınız bir ağırlık yanımda. Siz sanıyorsunuz ki ben mutluyum . Gülüyorum ışığı sömüren yüzlerinize. Siz şimdi sanıyorsunuz ki ben mutluyum.

Beyefendi sen! Sormuşsun beni. Ne hakla sorabilirsin ki ! Sen beni katleden bir yarasın. Yüzü gümüş bir ölümle süslü, dilinde binlerce kelimeyi güzel bir şekilde yanyana dizip konuşan bir şeytan gibisin. Sen ne hakla sorabilirsin ki beni. Ölüysem yada yaşıyorsam bil ki seni sevmiyorum.

Sadece seni değil ki Mania ben insanları sevemiyorum. Bazen artık sevme yetisine sahip değilmişim gibi geliyor. Nektomi ile kalbim alınmış gibi. Artık hiç bir şey hissetmiyorum. En çok korktuğum şey sizi üzmek. Çünkü ben …Gülüyorum yüzlerinize ve siz şimdi sanıyorsunuz ki mutluyum.

Mutluluk ne demektir bana anlatır mısın demiştin? Anlatayım :

Ikimizin parmakları arasında kalmış bir kelebekti o . Eğer çok yaklaşırsak ezilirdi ve ölüp giderdi. Uzak kalırsak ikimizinde avucuna sığamazdı. Sen bıraktın kelebeği. Şimdi öylece ikimizde mutluluktan yoksun, aynı gökyüzünün altında dolaşan iki hain insanız.

Seninle aynı gökyüzünün altında olmaktan nefret ediyorum Mania. Heveslerine yenik düşen senden ve kendinden vazgeçemeyen benden, nefret ediyorum.

Gökyüzünü kandillerle donatan! Bana üstünde yürüyebileceğim bir gökyüzü ver! bu gök kubbe dar geliyor ruhuma, bedenim ne yapıyor bende bilmiyorum.

Şükran Turan

“Kelebeklerden Bir Maske” için 5 yorum

  1. Bir sevda insana ne çok şey katar. Bu yüzden sevda olmadığında, insan, içinde hüzün adında devasa bir boşluk hisseder, sadece kalbi değil, içindeki tüm organlar alınmış gibi olur. Hayatı, varlığında coşkulu bir şekilde, yokluğunda ise yana yakıla kırbaçlanarak da olsa sürdürmemizi sağlayan bu yoğunluğa vesile olan kişilere karşı sitem etmek hak olmamalı. Aksine şükretmeli sanırım en kederli anımızda bile acımızı gömüp saklayacak güce kavuşturduğu için…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s