akıl, aşk, Ölüm, özel şiir, Bediüzzaman Said Nursi, ben olmadan, bilim, blog öneri, cesaret, deneme, dergi, dersler, din, duygu, felsefe, fıkra, gerçek aşk, haram, helal, ihanet, inanç, insan, islam, kitap, makale, mezar, nefret, okul, rahat-ı gönül, sair, söz, sen, sensizlik, sohbet, sokrates, Tıp, Umut, yalnızlık, yazar, yaşam, zaman, şeref, şiir

Tavsiye Blok : O bir kedi.

Blok linki: Cahotica

Çok ilginç bulduğun bir bloktan bahsetmek istiyorum. Okurken kelimeleri anlamlandırmakta güçlük çekeceğiniz hattâ çoğu zaman ilk okuyuşta anlayacağınız yazılarla dolu . Hatta çok kitap okumamış biriyseniz yapılan betimleme ve gizli benzetmeleri ikinci üçüncü okuyuşta bile anlamayabilrsiniz .

Yazıları konu bakımından mantığınızı zorlayacak nitelikte açıkçası bu benimde takdir etmediğim bir şey olsada dini içeriklere saygısızlık ettiğini düşünebilesiniz. Tabi herkes aynı biçimde düşünmez ön yargılarınızı bir kenara bırakıp yazılana odaklanınca ise… sanki Balzac’ın betimlemesi Victor’un acısı ile karışmış gibi bir his bırakıyor . Hikayelerini bitirince “ama” yada “neden?” diyen bir cümleyi muhakkak kuracaksınız .

Buraya bazı alıntılar ekleyip …siteyi ziyaret etmenizi önermek istiyorum. Lütfen

  • bu gerçeğini hiçbir rüya değiştirmez. Kırılacaksan, her yerde kırılırsın.” Rönesans Anıtı ve Benjamin

  • Kan kaybediyoruz

    Öleceğimiz için üzülme

    Her şey başladığı yere döner alyuvarAlyuvar

  • Toprak ve hatta taşlar zamanla yeşermiş. Birbirinden güzel dağ çiçekleri, ağaçlar, hayvanlar yaşamaya başlamışlar. Toprak eskisinden çok daha verimliymiş. Gölü taşıyanlar hiçbir zaman ne taşıdıkları gölü görebilmişler ne de dışarda kendi dualarıyla oluşan güzellikleri.

“Hiç mi?” diye sordu kız.

“Hiç.” dedi dedesi “Umarım sen görürsün…”Göl Taşıyıcıları

Saygılar

Şükran Turan

Dipnot: yazar daha sonra bir site değişikliği yaptığı için yazıları bulamayacaksınız ancak yazının başındaki “Cahotica” linkinden yeni siteye ulaşabilir yaratıcılığın yeni meyvelerini okuyabilirsiniz..

“Tavsiye Blok : O bir kedi.” için 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s