akıl, aşk, Ölüm, özel şiir, Bediüzzaman Said Nursi, ben olmadan, bilim, blog öneri, cesaret, deneme, dergi, dersler, din, duygu, felsefe, fıkra, Genel, gerçek aşk, haram, helal, ihanet, inanç, insan, islam, kitap, makale, mezar, nefret, okul, rahat-ı gönül, sair, söz, sen, sensizlik, sohbet, sokrates, Tıp, Umut, yalnızlık, yazar, yaşam, şeref, şiir

Zamanın Külleri Altında Ezilmek

Zaman , çok önemli bir kavram. Herşey bir zaman içinde gerçekleşir. Konuşmanın , susmanın , gülmenin, ağlamanın, kısaca herşeyin bir zamanı vardır. Her olay kendi zamanı içinde gerçekleşmek ister çünkü o olay, duygu yada her ne ise kendi zamanıyla güzeldir. Zaman o doğru ile bütün olduğunda onu güzelleştirir.

Bir şey yapmak için doğru zamanı beklemek önemlidir. Ama bunun için önce doğru zamanı tanımlamak gerekir . Doğru zaman senin hazır olmanı beklemez ama kendini sana gösterir ben burdayım der . Onu hissedersin , için ısınır. Yapmalıyım der yaparsın ve muhteşem şeyler olur hayatında.

Ama……… Bir şeyi yapmak için en doğru zaman geldiğinde gelecekte başka bir güzel an için onu yapmamam gereken zamanlar da olabilir. Yapmazsın . Daha sonra ne kadar tamir etmeye çalıştığının önemi yok . Doğru anı bırakmışsındır. Asla geri gelmez , içinde kalır yapamadıkların .

Zaman bir şekilde hep bozuktur . Ömür de bir kez doğruyu gösterir .

Bu yüzden karar almak bu kadar zor . Bir şeyleri seçerken hep bir şeylerden vazgeçeriz . Böyle olmak zorunda, çünkü. Bu yüzden ne için ve ne uğruna diye sormak lazım hep. Seçilen, vazgeçilene değiyor mu ? .. Sormak lazım

Bu yüzden Reşat Nuri Güntekin diyor ya : Geçerken mihnet gibi uzun , geçtikten sonra bir visal gibi kısa yıllar..

Şükran Turan

Instagram:sukran_t00

“Zamanın Külleri Altında Ezilmek” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s