akıl, aşk, Ölüm, özel şiir, Bediüzzaman Said Nursi, ben olmadan, bilim, blog öneri, cesaret, deneme, dergi, dersler, din, duygu, felsefe, fıkra, Genel, gerçek aşk, haram, helal, ihanet, inanç, insan, islam, kitap, makale, mezar, nefret, okul, rahat-ı gönül, sair, söz, sen, sensizlik, sohbet, sokrates, Tıp, Umut, yalnızlık, yazar, yaşam, şeref, şiir

Başarma Gücü

Zamanın nasıl geçtiğini anlamak imkansız daha önce ” Nasıl bittiğini/geçtiğini anlamayacaksın.” Demişlerdir size de muhakkak . Tabi bende aynı cümleyi bir çok kez duydum . Ama birşeylerin böyle çabucak bitmesi bana imkansız gelmişti . İnanmadım.

Ne olduysa zaman kimseye kendini hissettirmeden birden geçti ve herşey bitti. İçinden çıkılmaz sandığım şeyler, kafamdan çıkaramadığım kavgalar ve bir sürü gürültü birden artık hayatımın bir parçası degilmişçesine yok oldu .. Benden uzaklaştı o sancılı dönem. O kötü arkadaşlıklar birden hayatımda önemsiz bir hal aldı . Gercekten :

Geçerken bir mihnet gibi uzun, geçtikten sonra bir visal gibi kısa yıllar…(Reşat Nuri Güntekin -Damga)

Ne mi anlatıyorum ? Lise bitti . İşte şaşırdığım şey tam olarak bu . Geçen sene bu zamanlarda ders çalışıyordum. Hazırlandım ama sınav sistemi değişti. Birden boşlukta sandım kendimi ama toparladım, toparlamam gerektiğini biliyordum . Çok sıkı çalışamadım belki bir çoğuna göre daha iyisi olabilirdi . Ama ben istikrarlı çalıştım. Her zaman yapmam gerekeni bilirdim.

Önemli olan sadece çalışmak. Yetenekli olabilirsin ama çalışmadığın sürece kaybedersin .(Yakup Döğer)

Bildiğim bu doğru karşısında hep boynumu eğer odaklanmaya zorlardım kendimi .

12 sınıf öğrencileri, hep bir farklı olur . Kendileri gibi davranmazlar . Çünkü nasıl olsa bir daha karşılaşmayacağız diye eski arkadaşlarına/dostlarına normalde asla yapmayacakları şeyler yaparlar . İstemesekte en yakınımızdakilerin bizden sakladığı korkunç sırları öğreniriz, kimisi de bizden uzaklaşır.

Bir de eğer iyi çalışan sıkı bir öğrenci iseniz . Diğerleri size yetişemediklerinden sizi yavaşlatmaya çalışır . Bunu yapmalarına izin vermezseniz , tabi bu gerçekten o hayalin peşindeyseniz mümkün, bu kez sizden uzaklaşmayı seçerler. Yanlız kalsında aklı başına gelsin hesabı. Bu gerçekten daha büyük bir sınav hayatınızın o güne kadarki en desteğe ihtiyacınız olduğu bu dönemde sizi bırakırlar.

İşte tüm bunlar olurken hayatımda ve daha bir çoğu. Ben kalbime sığındım çünkü biliyordum o bana her zaman beni yaşatacak birkaç umut kırıntısı verebilir. İnsan umut ettikçe yaşar. Hayalini kurduğunuz birşeyler için ümid edin . Bu size kimsenin anlayamadığı bir güç verir : başarma gücü .

Şükran Turan

Dipnot: Tüm 12lere başarılar dilerim . Bu yazı 17 yaşında tıp kazanmak serisinin ilk yazısı olacak tabi beğenilirse.

“Başarma Gücü” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s