akıl, aşk, Ölüm, özel şiir, Bediüzzaman Said Nursi, ben olmadan, bilim, blog öneri, cesaret, deneme, dergi, dersler, din, duygu, felsefe, fıkra, Genel, gerçek aşk, haram, helal, ihanet, inanç, insan, islam, kitap, makale, mezar, nefret, okul, rahat-ı gönül, sair, sensizlik, sohbet, sokrates, Tıp, Umut, yalnızlık, yazar, yaşam, şeref, şiir

Umut Kalemin Ucunda

Yurtta kaldığım ilk yıl sadece pencere kenarına oturup öylece dışarıya bakardım. Bekliyordum. bir kelebeğin, oradan geçmesini bekliyordum . Hayır hiç geçmedi okuldan döner dönmez o kullanılmayan merdiven boşluğuna geçer saatlerce izlerdim . izliyordum bekliyordum . Düşünmüştüm ki umut o kelebeğin kanatlarında . İnanmıştım evet gelecekti .

263929.jpg

Zamanla merdivende yerim ifşa oldu. Buna çok üzülsemde orayı terk ettim . artık etüt odasında – ki yurtta kimse pek çalışmazdı – yanlızlığımı kutluyordum. Bir zaman sonra kitap okumaya başladım. Bu hayatımın mucizesiydi .

 

Aslında bana kalsa bunu asla yapmazdım ama mecburdum . Kitap okumalıydım çünkü okunulan kitaplardan sınav oluyorduk ve ben hayatımda ilk kez sınıfta kalabilirdim ,bu beni korkuttu . Ve macera başladı o zamana kadar hiç kitapları böyle derin okumamıştım . O kitaplarda kendimi buldum . Bir sonraki senen 6 ayda tam 56 kitap bitirdim . Hepsini alamadığımdan birilerinden istiyor e bu sayade insanlarla tanışma fırsatı elde ediyordum . Onlara konuşacak bir şeyim vardı çünkü.

IMG-20180511-WA0006

Ayrıca çok önemli bir şey de keşfettim . Çalışmak , bilmin yüzyıllık öğretileri elimin altındaydı ve ben o zamana kadar bunu fark etmemiştim . Zamanla küçükken söylemekten çekindiğim bir hayalimi de sahiplendim. Doktor olmak istiyordum. Tıp okumak . 12. sınıf oldum ve hala gerçek olacak mı bilmiyorum . Ama bildiğim bir şey varsa oda “Önemli olan çalışmak, yetenekli olabilirsin ama çalışmadığın sürece kaybedersin . ” 

Belki çoğu insan gibi inanmayacaksınız ama sınıfta kalmadım , sınıf atladım .Ailemle birlikte yaşıyorum en önemlisi . Kelebeğin kanatları cam kenarında değilde kitapların kağındadır ve umut kalemin ucunda saklıdır. Biraz aşındırmanızı bekliyor sadece …

 

Şükran Turan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s